7is7.com > Software > Kabe > Reeglid

Brauseritesõda Kabes

Internet Explorer kontrollib sinu aruvuti üle, aita Firefoxil võita see lahing ja kontroll tagasi saada.

Reeglid

On olemas mitmeid võimalikke reegleid mille järgi kabet mängida. Alljärgnevalt on toodud reeglid mida kasutatakse selles mängus.

 1. Mängu eesmärk
  Selle mängu eesmärk on võtta kõik vastase nupud või panna ta sellisesse olukorda, kus tal ei ole rohkem käike võimalik teha.
 2. Mängu alustamise järjekord
  Külaline alustab esimest mängu, seejärel alustatakse kordamööda.
 3. Kohustus käia
  Mängija peab alati käima ja kui rohkem käike ei ole on ta mängu kaotanud.
 4. Nuppude liigutamine
  Kõik nupud ja tammid võivad liikuda ainult diagonaalselt. Nupud ja tammid võivad liikuda ainult kõrvalasuvatesse vabadesse mustadesse ruutudesse välja arvatud kui võetakse vastase nupp. Tavalised nupud võivad ainult liikuda ja vastase nuppe võtta liikudes edasi. Tammid võivad liikuda nii edasi kui ka tagasi.
 5. Kohustuslik käik
  Kui ühe mängija nupu kõrval on vastase mängunupp ja ruut vastasmängija taga on vaba, võib mängija vastase nupu ära võtta ja kõrvaldada laualt. Kui mängijal on võimalus vastase nupp ära võtta siis on ta selleks kohustatud. Kui peale nupu äravõtmist on võimalik veel käia, siis peab ta seda tegema (välja arvatud kui nupp on saanud tammiks).
 6. Tammiks saamine
  Kui nupp jõuab mängulaua teise otsa viimasesse ritta, tammi ritta, siis muutub ta tammiks. Tammiks saamisel rohkem käike ei ole, isegi kui on võimalik vastase nupp ära võtta.
 7. Kohtunik
  Kui 40 käigu jooksul (20 iga mängija kohta) olulisi positsioonivahetusi pole toimunud, siis otsustab kohtunik kes on võitja. Sellise sekkumise korral antakse hoiatus 20 käiku (10 käiku mängija kohta) enne eelmainitud limiiti. Kui 40 käigu limiit on täis siis otsustab kohtunik võitja selle järgi kellel on tugevam positsiooni.
 8. Ebameeldivad reeglid
  On mõningad reeglid mis ei jõustu selles mängus:
  • Kui mängunupule on juba klõpsatud, siis tuleb sellega ka käia.
  • Kui nupp mida on võimalik ära võtta ja seda ei tehta, siis kaotab mängija nupu.
  • Peale viieminutilist tegevusetust antakse hoiatus, kui mängija ei tee käiku ühe minuti jooksul siis ta kaotab mängu.
 9. Takistused
  Vastast on keelatud tüüdata ja segada, samuti on keelatud teha häälitsusi ja kätega vehkida, näidata näpuga või laiutada käsi või muid kehaosi mängulaua kohal. Tarbetult aega raisata käike tehes, vastasele suitsu näkku puhuda või ilmuda lauda väljakutsuvas riietuses.

Alternatiivne kabemäng sisaldab näiteks reegleid kus tavalised nupud võivad võtta vastase nuppe tagurpidi, nupp ei tammistu kui käigu sees jõuab nupp tammi ruutu kuid liigub edasi, et vastase nuppu võtta ja nii nimetatud lendavad tammid, mida on võimalik liigutada mistahes number ruute diagonaalselt. Mitte ükski siinimetatud reeglitest ei jõustu selles mängus.

Mõned vihjed

Kuna arvuti mõtleb mõned käigud ette, siis oleks mõtlematud käigud mängija poolt andestamatud. Arvuti eelis ette ennustada väheneb mängu hilisemas etapis. Vaatamata mängu raskusele on tavalisel inimesel seda siiski võimalik võita.

Teised Keeled

Vaata: Supported Languages.

Loe ka "the making of Browser War Checkers" (Inglise keeles).
Naudi Mängu!

Tõlkija: Maris Möldre

Otto de Voogd - e-post

Get Firefox! Download LibreOffice Use Fedora